Łódźfbyt

Kurs Alfa dla studentów - 15 marca 18:30

 alfa

Zapraszamy na 'zerowe' spotkanie kursu Alfa, na którym będziesz mógł/mogła zobaczyć i doświadczyć jak to wygląda. Będzie możliwość zapisania się.

Alfa to cykl 8 interaktywnych spotkań w trakcie których będziesz mógł podyskutować na tematy zwiążane z wiarą i sensem życia. Celem kursu alfa jest poruszenia tematów, o których na co dzień się niemówi, obalenie mitów, szukanie odpowiedzi na nutrujące pytania. Każde spotkanie skąłda się z 3 częśći: kolacja, którki wykład i dyskusja w małych grupach.

  • Możesz przyjść i posłuchać.
  • Możesz zadać każde pytanie.
  • Możesz włączyć się na tyle na ile chcesz.

Bez względu na swoje wyznanie czy poglądy - przyjdź i doświadcz Alfa.

Kiedy: 15 marca 2017 o 18:30 (do 20:30)

Gdzie

Uniwersytet Łódzki - Wydział Filologiczny

ul. Pomorska 171/173, 90-236 Łódź (sala 1.01 na pierwszym piętrze)

 

W programie:

  • dobre jedzenie
  • dobra muzyka
  • fajni ludzie
  • okazja do nawiązania nowych relacji

Przyjdź i weź ze sobą innych!!!

Wstęp FREE !!!


Co to jest Kurs Alfa?

Kurs Alfa to cieszący się na całym świecie niesamowitym uznaniem kurs wprowadzający w zagadnienia wiary każdego, bez względu na to na jakim etapie życia się znajduje oraz do jakiego kościoła należy (albo nie należy).  „Alpha przyciąga tysiące ludzi, bo oferuje rzadką w naszej świeckiej kulturze możliwość dyskusji na temat najważniejszych kwestii dotyczących sensu życia i śmierci.” Więcej o kursie Alfa przeczytasz na alpha.org/polska

Dla kogo jest Alpha?

Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi w różnym wieku, różnego pochodzenia i o różnych poglądach.


Czy musz
ę być chrześcijaninem, żeby wziąć udział w Alpha?

Nie, nie musisz być chrześcijaninem. Alpha jest przeznaczona dla każdego, kto chciałby zadać jakieś pytania co do wiary chrześcijańskiej lub dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Wielu gości nie było nigdy wcześniej w kościele.


Ile to kosztuje?

Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.


Czy moje pytania nie b
ędą zbyt kontrowersyjne?

Na Alpha można zadać każde pytanie. To doskonałe miejsce dla osób, które chcą w wolności stawiać trudne pytania dotyczące życia i wiary chrześcijańskiej.


A co je
śli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?

Celem Alpha jest danie ludziom doświadczenia wolności od presji i nacisku. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego, nie musi się czuć zobligowany do jej ukończenia.


Dlaczego ludzie przychodz
ą na Alpha?

Goście przychodzą na Alpha z różnych powodów. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.


Jak d
ługo trwa?

Alfa zazwyczaj 8 tygodni i obejmuje dzień lub weekend wyjazdowy w połowie tego okresu.


Jak
ą ma formułę?

Każda sesja zaczyna się od posiłku lub przekąsek, co jest okazją do poznania innych w małej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, kiedy każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy.


O czym s
ą wykłady?

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach.

Tematy sesji to m.in.: Czy jest w życiuy coś więcej? Kim jest Jezus i dlaczego umarł?,Skąd na świecie zło i cierpienie oraz jak się temu przeciwstawiać?, Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?, Kim jest Duch Święty?,  Jak najpełniej przeżyć życie?

 

Zdjęcia z poprzedniej edycji Kursu Alfa organizowanego przez Ruch Akademicki Pod Prąd.

alfa5
alfa1 

alfa2
alfa3
alfa4

 

Magazyn Płyń Pod Prąd

okladka podprad 57 full