Trójmiastofb

Kurs Alpha Student

IMG 2126 edited

7 listopada wystartował Kurs Alpha! Studiujesz od niedawna lub od ładnych kilku lat i choć wszystko wydaje się w porządku, czasem zastanawiasz się, dokąd idziesz - a właściwie zmierzasz. 
A może czasem, gdy po zmroku wracasz do domu, rozmyślasz, czy to, co robisz w życiu, ma jakieś większe znaczenie. Czy Ty masz większe znaczenie.
Albo może wracając pociągiem do domu rodzinnego i patrząc na krajobraz za szybą, przez Twoją głowę przechodzą myśli o przemijaniu, śmierci, Bogu. Czy Bóg istnieje? Skąd mogę mieć pewność? 

Jeśli choć raz miałeś takie myśli, to kurs Alpha - w wydaniu dla studentów i organizowany przez studentów - jest właśnie dla Ciebie.

Czym jest Alpha? W skrócie: KOLACJA -> WYKŁAD -> DYSKUSJA

I tak co tydzień przez 7 tygodni.


Bardziej ogólnie: to 7-tygodniowy kurs cotygodniowych spotkań, które stwarzają przestrzeń do dyskusji na tematy nurtujące, dyskusyjne, trudne i światopoglądowe. Rozpoczyna się wspólnym posiłkiem w luźnej atmosferze, potem jest wykład i następnie dyskusja w mniejszych grupach. 

Wykłady przedstawione są z perspektywy chrześcijańskiej, ale nie musisz wierzyć w Boga, żeby wziąć udział w Alphie. Właściwie to nie musisz w nic wierzyć albo możesz mieć mnóstwo wątpliwości. Chcemy wspólnie dyskutować, zastanawiać się i szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. 

 

Nie wahaj się. Przyjdź i spróbuj!

7 listopada - 19 grudnia, godz 19:00 w DS9 PG, ul. Wyspiańskiego 5 (sala imprez).

Więcej szczegółów: www.facebook.com/events/316389428735315/

 

 

Magazyn Płyń Pod Prąd

okladka podprad 57 full

KazdyStudent.pl

kazdystudent